يک شبکه شامل مجموعه ای از دستگاهها ( کامپيوتر ، چاپگر و ... ) بوده که با استفاده از يک روش ارتباطی ( کابل ، امواج راديوئی ، ماهواره ) و به منظور اشتراک منابع فيزيکی و اشتراک منابع منطقی به يکديگر متصل می گردند. شبکه ها می توانند با يکديگر نيز مرتبط شده و شامل زير شبکه هایی نیز باشند.

گروه فنی شرکت ایرسانوین، با مشارکت در اجرای طرح ها و ارائه راهکارهای جامع مربوط به پیاده سازی شبکه های کامپیوتری با جدیدترین متد های روز دنیا سعی در ایجاد و بهبود ساختار سازمانی منعطف و سیستمهای ارتباطی الکترونیک   در سطوح مختلف کاری و سازمانی نموده است. اعضای گروه با پژوهش های گسترده در زمینه جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و تحقیق و توسعه فراوان ،پیش بینی های لازم را برای نیازهای اتی مشتریان انجام داده تا مشتریان این مجموعه درجهت رفع نیازهای سازمانی خود با حداقل منابع و تلاش،حداکثر استفاده را داشته باشند. همچنین این گروه با تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت اجرای پروژه های مهندسی و با بکارگیری فرایند مشاوره، طراحی، پیاده سازی ،ارزیابی و مستندسازی در اجرای پروژه ها تمامی کوشش خود را در جهت رفع مشکلات مشتریان انجام خواهد داد.

ejra001

شرکت ایرسانوین در جهت پیاده سازی هر چه موثرتر پروژه های انجام شده توسط این گروه، با در نظر گرفتن تمامی جوانب در راستای مهمترین رسالت این شرکت که خدمت رسانی موثر به مشتریان عزیز میباشد،اقدام به پیاده سازی پروژه های انجام شده توسط این شرکت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر اساس شرایط زیر نموده است:

  • در نظر گرفتن ساختار و سیاست های سازمانی و همسو سازی تکنولوژی و استراتژی سازمانی
  • استفاده از تجهیزات بروز، متناسب با نوع پروژه در جهت پیاده سازی موفق پروژه ها با کمترین هزینه و بازدهی بالا با محصولات کمپانی اشنایدرالکتریک
  • بازمهندسی در فرایند های پیاده سازی شبکه های کامپیوتری جهت افزایش کارایی فرایند ها
  • بکاگیری متخصصین مجرب متناسب با نوع پروژه ها در سازمانها
  • انجام پروژه های فیبر نوری جهت افزایش عملکرد و سرعت پروژه ها
  • انجام پروژه های وایرلس با جدیدترین متدهای روز

این گروه با انجام پروژه های متعدد در سطح کشور و با بکارگیری تجارب متخصصان خوددر این زمینه در تلاش است با ایجاد بستر های مناسب امنیتی در فضای سایبری،مشتریان عزیز را در استفاده موثر همراه با اطمینان خاطر در این محیط یاری کند.

ejra002کابل کشی مسی:

ejra003

عمليات كابل كشي مسي در بسترهاي مختلفي همچون لوله هاي توكار، لوله هاي دفني، رايزرها، سيني هاي سقفي، سيني هاي دفني، داكت ها، ترانك ها و.... از جمله خدماتي است كه توسط تيم هاي اجرايي شركت، قابل اجرا مي باشد.

كليه كابل ها، در مبدا و مقصد، براساس كدينگ تعريف شده و با استفاده از شماره كابل از يكديگر تميز داده مي شوند.

تيم هاي اجرايي شركت داراي تاييديه هاي كابل كشي ساخت يافته بوده و كليه مراحل عملياتي را نيز برهمين اساس به انجام مي رسانند.

در سيستم كابل كشي ساخت يافته، يك لينك مسي، علاوه بر كابل استاندارد، شامل اجزايي ديگر نيز مي باشد كه مهمترين آنها پريزهاي ديتا در سمت كاربر و پچ پنل هاي مسي در سمت مركز است و اين مجموعه در نهايت با پچ كورد هاي  مسي ساخت كارخانه اي در ابتدا و انتهاي خود به تجهيزات اكتيو اتصال مي يابند.

نصب كابل برروي پريزهاي ديتا و پچ پنل ها، توسط افراد دوره ديده در تيم اجرايي و با ابزار مناسب، صورت مي پذيرد تا بتوان تست هاي انجام شده با تستر فركانسي را با موفقيت پشت سر نهاد.

کابل کشی نوری

عمليات كابل كشي نوري در داخل و خارج ساختمان ها و در بسترهاي مختلفي همچون لوله هاي توكار، لوله هاي دفني، رايزرها، سيني هاي سقفي، سيني هاي دفني، داكت ها، ترانك ها و... از جمله خدماتي هست كه توسط تيم هاي اجرايي شركت، قابل انجام مي باشد.

ejra004

كليه كابل ها در مبدا و مقصد، براساس كدينگ و با استفاده از شماره كابل از يكديگر تميز داده مي شوند.

علاوه بر اين، كابل هاي نوري، در مبدا و مقصد و در برخي نقاط، در طول مسير، با استفاده از پلاك هايي كه برروي آنها نصب مي گردد از كابل هاي غير نوري نيز متمايز مي گردند.

تيم هاي اجرايي شركت، داراي تاييديه هاي كابل كشي ساخت يافته بوده و كليه مراحل عملياتي را نيز برهمين اساس به انجام مي رسانند.

اتصال فيبرهاي نوري به روش فيوژن اسپلايسينگ، از جمله خدمات قابل ارائه توسط شركت مي باشد.

 

ترانکینگ

ejra005

طراحی اصولی شبکه شامل مجموعه اي از تجهيزات كابل كشي ، کانال ها، ترانک ها، كابل ها، كانكتورها، پريزها، پنل‏هاي اتصالات، سنسورها، رک ها، ابزارهاي تست، ابزار كار و ... مي باشد كه مطابق با يك يا چند استاندارد، طراحي شده و بر اساس يك روش معين، ارتباط بين اجزا، اطمينان از عملكرد صحيح و نگهداري و مديريت آن مشخص گرديده باشد. عمده ‏ترين دلايل نياز به استفاده از ترانک در سیستم کابل کشی ساخت یافته شبکه های کامپیوتری را مي توان در موارد زير خلاصه كرد :

درصد زيادي از مشكلات هر شبكه ناشي از ارتباطات Passive  آن مي باشد،  که اینکونه مشکلات با بهره مندی از ترانک به شدت کاهش می یابد .

تعويض يا ارتقاء قسمت Passive به راحتي امكان‏پذير نيست، لذا كابل كشي درون ترانک و استفاده از تسهیلاتی که به این منظور فراهم میکند، يك سرمايه‏ گذاری طولاني مدت است به نحوی كه قسمت Passive بتواند به چندين نسل از مجموعه سخت افزار و نرم افزارها سرويس دهد.

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، استفاده از ترانک موجب قطعه بندي (Segmentation) آن میشود و نهایتاً اين امر باعث میشود که عیب یابی و رفع مشکل در آن به سهولت امکان پذیر است و در نتیجه هزینه آن نیز کاهش خواهد یافت .

در شبکه هایی که بصورت اصولی طراحی و اجرا شده باشند، جابجايي، اضافه كردن و تغييرات در شبكه براحتي امكان‏پذير مي گردد و اين براي سازمان‏هايي با جابجايي زياد، بسيار با اهميت است.

در شبکه هایی که در طراحی آنها از ترانک استفاده شده است، نگهداري ساده‏تر شده و مديريت آن مؤثرتر خواهد بود.

در شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود پارامترهايي مانند حداكثر فاصله، تداخل نويز، مسائل ايمني و غيره همواره مد نظر قرار می گیرند .

اهميت يك سيستم شبکه ای که بصورت اصولی طراحی و اجرا شود زماني خود را بهتر نشان ميدهد كه بدانيم امروزه ساختمان هاي جديد به سرعت به سمت هوشمند شدن حركت كرده و بزودي شاهد خواهيم بود كه كليه فعاليت هاي يك ساختمان از طريق يك شبكه هوشمند، كنترل و مديريت شود.

شرکت مهندسی ایرسا نوین آمادگی کامل دارد تا بر طراحی، اجرا و نظارت بر عملیات ترانکینگ در پروژه های مختلف همکاری نماید.


رضایت نامه ها و مستندات فنی

 
جهت مستندات پروژه ها به اینجا مراجعه کنید.