کاربرد پچ پنل هوشمند چیست؟

پچ پنلهای جدید میتوانند با تشخیص دستگاهی که به آن متصل شده اند یک سری اطلاعات از اتصالات ارائه دهند و تا حدی آنها را مدیریت کنند. این امر کمک می کند تا از قطعی های فیزیکی با خبر شویم و عیب یابی شبکه به راحتی صورت پذیرد.

پچ-پنل-هوشمند-اشنایدر-اکتاسی

پچ پنل هوشمند چگونه کار می کند؟

یک راه انجام این کار اینست که یک پچ کورد شبکه خاص با حداقل یک سیم اضافی و یک RJ-45 با 10 پین (به جای 8 پین) داشته باشیم. پچ پنل از طریق همین اتصال اضافی میتواند تشخیص دهد که به کدام پورت نظیر متصل است. این روش هوشمندانه فقط زمانی میتواند کار کند که کابل کشی آن بصورت cross-connect یا double representation باشد.

روش دیگری نیز وجود دارد که از پچ کوردهای متداول استفاده میکند اما بالای هر سوکت RJ-45 آن یک پین شناسایی فنری ( spring loaded ) دارد. به این ترتیب وقتی که اتصالی ایجاد می شود پنل آن را تشخیص می دهد و فرض میکند که اتصال بعدی ای که تشخیص داده می شود سر دیگر همان پچ کورد است.

طراحی و استفاده از پچ پنل در رک

برای ساده شدن عمل اتصال برای مصرف کنندگان، سوکت های RJ-45 در یک پچ پنل قرار گرفته اند. پهنای پچ پنل ها برای مطابقت با رک های استاندارد صنعتی، 19 اینچ (483mm) است. واحدهای ابعاد پچ پنل متفاوت است. عرض آن همیشه 19 اینچ است. واحد عمق آن میلی متر است و ارتفاع آن U است. هر U، 44 میلیمتر است. استفاده از واحد U، در طراحی شبکه به طراحان کمک می کند تا به سرعت حساب کنند که چه مقدار تجهیزات شبکه می توانند در رک قرار دهند. مثلا یک رک 30U می تواند 30 پچ پنل 1-U را در خود جای دهد. یک پچ پنل 1-U، (شکل 4.21) معمولا 16،12، یا 24 سوکت RJ-45 دارد.

 

patch panel usage

 

IDC یک قطعه فلزی است که یک برش V شکل روی آن وجود دارد. باریکترین نقطه V ، فاصله ای اندکی کمتر از قطر هادی مسی ای که قرار است در آن قرار گیرد دارد.

idc connectors

RJ-45 تنها برای فرکانسهای 3 kHz تلفن طراحی شده است و به نظر می رسد که حداکثر بتواند نیاز گروه 6 یعنی رنج فرکانسی 250 MHz را تامین کند. اما رنج فرکانسی گروه 7، 600 MHz است.

GG45

این مساله که هر زوج سیم کابل باید به کدام پین از RJ-45 متصل شود در TIA/EIA 568B آمده است و بر اساس طراحی آمریکایی آن، 568A و 568B نامیده میشود. این موضوع هیچ ربطی به استاندارد کلی کابل کشی ندارد. قبلا به نام 568A شناخته میشده و اکنون به نام 568B. استاندارد ISO 11801 این مساله را تعیین نکرده که هر جفت از سیمها باید به کدام پین های RJ-45 متصل شوند.

 

color coding net

قطعه ای که برای اتصال مس استفاده می شود یا بصورت سوکت و دوشاخه مدولار 8پین است، که به Rj-45 معروف است (هرچند در استاندارد با این عنوان بکار نمیرود) یا بصورت رشته ای از نوعی کانکتور به نام insulation displacement connectors(IDC) . TO و MUTO همیشه از نوع سوکت و دوشاخه هستند اما CP و distributorها هم میتوانند از نوع سوکتی باشند هم رشته های IDC.

copper connector standards

در این مقاله سعی شده است تا انواع کابل درونی و بیرونی ساختمان را از نظر مقاومت در برابر شرایط پیرامونی بررسی کرده و همچنین نرخ استفاده از انواع آن را بررسی می کنیم. همینطور استاندارد های مطرح شده در زمینه کابل های درونی بیرونی ساختمان را نیز بررسی خواهیم کرد که در ادامه مقاله خواهید خواند.

indoor outdoor

استاندارد TIA/EIA-568-B برای توصیف همه کابلهای screened ، از اصطلاح ScT استفاده می کند و اعلام میکند که "یک غلاف الکتریکی ممتد که شامل یک نوار فلزی و یک یا چند سیم drain است باید در طول هسته کابل استفاده شود." برای اندازه گیری میزان تاثیر screen ، معمولا از امپدانس انتقال سطحی استفاده می شود. واحد این امپدانس (mΩ/m) است.

net kinds1

ساختار مجاز برای این کابل، دو یا چهارسیمه است. کابل باید حداقل 8 هادی داشته باشد: مثلا چهار جفت. جفتهای تابیده معمولترین نوع است و برای روش انتقال کابل متعادل که در شبکه های محلی مدرن استفاده میشود، گزینه ایده آلی است. کابلهای چهارسیم نیز انتقال متعادل باکیفیتی را ایجاد می کنند اما فقط در فرانسه دیده میشود. شکل های زیر، کابل جفت تابیده و چهارسیمه را نشان میدهد.

 4 paired copper

quad copper cable

سیستم کابل کشی ساخت یافته باید از تعدادی بلوک ساختمان یا ' عناصر تابعی' ساخته شود. جزئیات این عناصر ممکن است متفاوت باشد اما همه آنها مطابق استاندارد، وظایفی را در طراحی سیستم کابل کشی انجام می دهند. این عناصر را می توان به دو گروه کابلها و کانکتورها تقسیم کرد.

network cabling building blocks

در ادامه می توانید بخش دوم معرفی استاندارد های کابل کشی شبکه را مطالعه بفرمایید. موسسه های استانداردسازی جهانی را یک به یک معرفی می کنیم و در پیوست هر یک توضیحات اجمالی را در رابطه بان آن استاندارد می خوانید.

network cabling standards 2

دو مقاله آینده شامل معرفی مجموعه استانداردهایی است که در مباحث مربوط به کابل کشی شبکه در دنیا مطرح می باشد در این مجموعه هر استاندارد همراه با توضیحات آن را می خوانید.

 

network cabling standards

در سال 1992 و با معرفی استاندارد 10BASE-Tاترنت و به موجب آن بیشتر بازارهای LAN، به همگرا شدن با بازار نوپای کابل کشی ساخت یافته پرداختند.

bnc cable

سیستمهای کنترل ساختمان که به طور کلی زیر مجموعه ای از سیستم های هوشمند ساختمانیا IBSintelligent building systems;  نیز اخیرا و البته با روندی کندتر از آنی که پیش بینی می شد، شروع به استفاده از روش کابل کشی ساخت یافته کرده اند. در مورد برخی مدارات مربوط به هشداردهی آتش تشخیص آتش و نوردهی اضطراری موجود در ساختمانها نیاز است که از کابلهای جداگانه مقاوم در برابر آتش مثل کابل با عایق مواد معدنی استفاده شود.

structured cabling trends over years

در اوایل دهه 1980، پس از آن که معلوم شد روند رشد تجارت فن آوری اطلاعات (IT) بدلیل گستره وسیعی از کابل ها و کانکتورهای ناسازگار که در دهه 1960 و 1970 به همراه صنعت پردازنده کامپیوتر بوجود امدند، رو به کاهش است، مفهوم جدیدی با عنوان کابل کشی ساخت یافته که گاهی به آن مقدمات کابل کشی نیز گفته می شود، مطرح شد.

structured cabling history

تکنولوژی 10BaseFL

10BaseFL یکی از تکنولوژی های شبکه اترنتی است که برای انتقال اطلاعات از فیبر نوری استفاده می‌کند. سرعت انتقال در این شبکه 10 mbps است. مهم‌ترین مزیت 10BaseFL مسافت زیادی است که تحت پوشش قرار می‌دهد این مسافت 2 کیلومتر است. از مزایای دیگر این شبکه این است که عوامل خارجی تأثیری روی اطلاعات داخل فیبر ندارند به عبارت دیگر در فیبر نوری هم شنوایی وجود ندارد و اطلاعات سالم به مقصد می‌رسد.

 دو استاندارد دیگر به نام‌های 10BaseFB و 10BaseFP نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.  10BaseFB یک شبکه اترنت هم زمان است و برای اتصال، دو تقویت‌کننده فیبر نوری به یکدیگر که در مسیر بین 2 ایستگاه قرار دارد، استفاده می‌شود. استاندارد دیگر 10BaseFP است که یک شبکه ستاره ای با استفاده از فیبر نوری می‌باشد که برای backbone شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در 10BaseFP نور بجای سیگنال‌های الکترونیکی مسئولیت انتقال اطلاعات را بر عهده دارند.

ethernet tech2

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد معماری شبکه اترنت برای اولین بار در سال 1970 مطرح شد و طی سالیان بعد این معماری و استانداردهای آن توسعه یافته و با نام‌های دیگری نام‌گذاری گردیدند. امروز برای معماری این استاندارد، تکنولوژی های مختلفی مطرح شده است:

 • 10Base2
 • 10Base5
 • 10BaseT
 • 10BaseFL
 • 100BaseX
 • 1000BaseX
 • 1000BaseT
تکنولوژی های شبکه اترنت

معماری یک شبکه بیانگر استانداردهای تعریف شده در خصوص نحوه اتصال کامپیوترها با یکدیگر و نحوه ارسال اطلاعات می‌باشد. به عبارت دیگر معماری شبکه مجموعه‌ای از استانداردهایی است که نحوه کابل‌کشی، اتصالات، توپولوژی، نحوه دسترسی به خطوط انتقال و سرعت انتقال را مشخص می‌کند. بنابراین هنگام راه‌اندازی یک شبکه باید ابتدا معماری شبکه مشخص گردد و سپس با توجه به استانداردهایی که معماری شبکه مشخص می‌کند قطعات و اتصالات شبکه خریداری و پیکربندی گردند.

انواع معماری شبکه:

 • Ethernet
 • Token Ring
 • FDDI
 • Wireless

network architecture

همان‌طورکه قبلاً نیز بیان شد اطلاعات در مدیا به صورت سیگنال و بیت به بیت ارسال می‌شوند با توجه به اینکه یک بیت به تنهایی ارزش اطلاعاتی نخواهد داشت و مبدأ و مقصد نیز در آن معلوم نمی‌گردد ساختاری به عنوان packet تعریف شده است که ترکیبی از بیت های ارسالی به صورت پشت سر هم می‌باشد. در این ساختار طبق توضیحاتی که در قسمت‌های قبل نیز ارائه شد آدرس مبدأ و مقصد و اطلاعات و ... موجود می‌باشد که با توجه به مبتنی بودن این ساختار به استانداردهای جهانی تمام کامپیوترهای عضو شبکه اطلاعات اینترنتی طبق این متد رفتار می‌کنند و نتیجتاً می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به ارسال و دریافت اطلاعات بپردازند.

Osi model jb.svg 57f7b9af3df78c690f6305e8

همان طور که می‌دانید در شبکه اطلاعات به صورت سیگنال ارسال و دریافت می‌شود یک سیگنال می‌تواند دارای ارزش باینری 0 یا 1 باشد و به همین دلیل نمی‌توان انتظار داشت که مبدأ و مقصد یک سیگنال معلوم باشد هر سیگنال برروی مدیا که انتقال دهنده آن فرض می‌شود و هم جهت و برای تمام نودهای دیگری که به آن مدیا متصل هستند ارسال می‌شود اما اگر قرار بر این باشد که بر این اساس شنونده دریابد که چه کسی آن را فرستاده است مسلماً امکان این کار وجود ندارد و در نتیجه سیگنال به صورت واحد ارزشی ندارد.

سیگنال‌ها به 2 صورت کلی تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

 • Analog, (Broadband)
 • Digital, (Baseband)

 

analog vs digital

کابل‌هایTwisted Pair از نظر ساختار کاملاً متفاوت از کابل‌های دیگر می‌باشد و در آن به جای انتقال اطلاعات بر روی یک رشته سیم از چند رشته سیم استفاده شده است همان‌طوری‌که در شکل نیز معین شده است هر رشته سیم دارای یک روکش پلاستیکی نازک است و تمام رشته ها به همراه هم در پوششی از جنس پلاستیک محافظت می‌شود. البته بعضاً در مدل‌های متفاوت این کابل از لایه‌های محافظ اضافه‌تری نیز استفاده می‌شود که به آنها شیلد و فویل می گویند.

twisted pair ethernet cable

SSID (Service Set Identifier)  : در واقع شناسه و نام Access Point است که وجه اشتراک بین AP و تمام کلاینت هایی است که قصد اتصال به آن را دارند. این نام به صورت پیش فرض اسم شرکت سازنده می باشد که باید آن را تعویض نمود .

Chanel  : معمولا بین یک تا چهارده کانال در هر AP وجود دارد. این چهارده کانال حدفاصل بین بیشتر فرکانس تا کمترین فرکانس است. اگر دو AP در یک کانال فعالیت کنند، افت سرعت در آنها بوجود خواهد آمد. معمولا پیشنهاد می شود برای کارایی بهتر AP خود در کانالی قرار دهید که AP دیگری وجود نداشته باشد. از نرم افزار WiFi Analyzer برای این منظور استفاده می گردد که در تصویر زی نمایی از این نرم افزار که در سیستم عامل اندروید استفاده شده است را مشاهده می نمایید.

wifi blog header1

برای ارتباط از سیستم کلاینت تا سوییچ در یک ساختار شبکه، باید کابل کشی انجام شود. معمولا این کابل از داخل داکت یا در سیستم های بهتر ترانک در اتاق کلاینت تا اتاق سرور که سوییچ داخل آن می باشد، عبور می کند. داکت وسیله ای برای مرتب نمودن کابل ها است که معمولا از جنس پلاستیک خاص بوده و دارای مقسم به منظور جدا کردن کابل های برق از شبکه است و می تواند برق را نیز در کنار کابل شبکه انتقال دهد. نمونه ای از داکت را در تصویر زیر، پایین تصویر Patch Panel مشاهده می کنید.

trunking system

کابل کشی شبکه های کامپیوتری یکی از مراحل پر اهمیت در پیاده سازی یک شبکه می باشد که می بایست با دقت، ظرافت خاص و پیروی از اصول کابل کشی ساخت یافته، انجام گردد. در هنگام سوکت زدن و تهیه کابل شبکه نوع رنگ بندی کابل شبکه و چینش رشته های کابل بسیار مهم است.

دو نوع رنگ بندی در ساختار کابل های شبکه مطرح است که دارای استاندارد TIA/EIA می باشند نوع A و نوع B

rj45 color code diagram l 916db6a1da2d7905

انواع کابل ها

کابل Coaxial

کابل های کواکسیال یا هم محور یکی از اولین انواع کابل هایی بودند که جهت انتقال اطلاعات بکار گرفته می شدند این کابل از دو هادی جریان الکتریکی در داخل یکدیگر تشکیل گردیده است که با نوعی پوشش پلاستیکی که در شکل دیده می شود از یکدیگر جدا گردیده اند. از نوعی کانکتور به نام BNC جهت اتصال این کابل به کامپیوتر استفاده میشود.  از این نوع کابل ها در دهه های گذسته برای توپولوژی BUS استفاده می شد .

انواع کابل Coaxial

برای کار با کابل های coaxial از ابزارهای زیر استفاده می شود:

coaxial cutter

ابزار روکش برداری از کابل کواکسیال

crimping pliers UHF 8 Coaxial Cable Crimping.jpg 350x350

ابزار اتصال دهنده کانکتور با کابل کواکسیال

اجزای اصلی موجود در شبکه شامل
•    سرویس گیرنده یا Client : کامپیوتر سرویس گیرنده می باشد که نقش دریافت کننده و استفاده کننده سرویس را به عهده دارد و از خدمات سرویس دهنده در شبکه ستفده می نماید.
•    سرویس دهنده یا Server کامپیوتر ارائه دهنده خدمات در شبکه که این نقش را ایفا می کند و خدمات را در اختیار کلاینت ها می گذارد.
•    رسانه انتقال  یا media تمامی اجزاء پسیو شبکه شامل موارد ارتباط دهنده بین کامپیوترهای شبکه مثل کابل کانکتور و تجهیزات ارتباطی
•    داده یا Shared Data : شامل تمامی منابع اشتراک گذاری شده در شبکه که عموما توسط سرویس دهنده ها به اشتراک گذاشته می شوند.
•    منابع فیزیکی Shared hardware : به منابع فیزیکی اشتراک گذاری شده نظیر پرینتر ها و اسکنر ها می گویند.

اصطلاحات پسیو شبکه

ارتباط یا Link: هنگامیکه دو یا چندین دستگاه بر مبنای قوانی از پیش تعیین شده و استاندارد، دیتا ها و اطلاعات را از طریقی قانونمند نشانه گذاری، سازماندهی و پس از آن بین همدیگر تبادل می نمایند گفته می شود که بین آنان یک Link یا پیوند وجود دارد. لینک در واقع یک کانال ارتباط می باشد که مشخصات تکنیکی آن معین و بصورت فراگیری استانداردسازی شده باشد و هیچ نکته مبهمی در آن وجود نداشته باشد. مثل لینک اترنت، لینک USB، لینک بلوتوث و ....

اصطلاحات شبکه پسیو

توپولوژی شبکه بیان کننده روش اتصال فیزیکی کامپیوتر ها در شبکه به همدیگر می باشد. انواع توپولوژی به شرح زیر می باشد:

 • خطی (BUS)
 • ستاره (STAR)
 • حلقه ای (RING)
 • درختی (TREE)
 • اتصال کامل یا توری شکل (MESH)
 • وایرلس ( Wlan )
 • توپولوژی خطی ( BUS )

Networking 690x350

شبکه های نظير به نظير peer to peer

این نوع برای شبکه ای با کمتر از تعداد 10 کامپیوتر پیشنهاد می شود بنابراین در آن نود خاصی برای نگهداری و اشتراک منابع وجود ندارد. نکته مهمی که در این نوع از شبکه حائز اهمیت است، این است که امکان دارد شما حتی تعداد 3 کامپیوتر را هم به صورت دامین پیاده سازی و اجرا نمایید. بلکه تمام مواردی که در انواع شبکه های پسیو passive به آن اشاره خواهد شد، بنا بر سیاست های سازمان و شرکت مربوطه است. نام دیگر این ساختار WorkGroup است.

p2p network

 

ساختار شبکه و استفاده از آن اهدافی دارد که چنین اهدافی ما را در بهینه سازی شرایط کمک می کند.  چند نمونه از چنین اهدافی و دلایل استفاده از شبکه را در زیر بیان می نماییم.

رفع محدودیت های جغرافيایی: شما بوسیله استفاده از شبکه می توانید محدودیت های جغرافیایی و مکانی را از بین ببرید. یک مثال از این مورد استفاده از پست الکترونیکی می باشد. زمانی که ما از پست الکترونیکی استفاده می کنیم، می توانیم فارغ از مکان جغرافیایی او به صورت تقریبا آنی پیامی را برای آن فرد فرستاده و او نیز آن را بگیرد و مطالعه نماید.

Network Set up ch sys

شبکه چیست؟

اصولا یک شبکه کامپیوتری دارای حداقل دو کامپیوتر می باشد که از طریق یک کانال ارتباطی به برای به اشتراک گذاری منابع به هم متصل گردیده اند.

network

کابل شبکه CAT6A

آخرین استاندارد سازمان TIA/EIA برای زوج سیم های به هم تابیده در February 2009 و به نام ANCI/TIA-568-C.1 معرفی شد. این کابل تا فرکانس 500MHz را ساپورت میکند. این نوع کابل در مقایسه با Cat6 در برابر انواع Noise و Crass talk، مقاومتی عالی از خود نشان میدهد. استاندارد ISO/IEC برای این نوع از کابل کانکتوری خاص در نظر گرفته شده است که در مقایسه با کانکتوری که EIA/TIA در نظر گرفته، به مقدار 3db بازدهی و راندمان بهتری دارد. به بیان دیگر میتواند تا 50% در کاهش Next موثر باشد.

Cat8 cable

باید توجه داشت که ساختار فیبر نوری شامل سه قسمت عمده می باشد که در این مقاله به آن ها اشاره ای گذرا میکنیم. در سیستم های فیبر نوری فرستنده وظیفه دارد تا با تولید و رمزنگاری داده ها با سیگنال های نوری عمل کند. فرستنده شامل عدسی هایی ظریف هستند تا نور لیزر را داخل فیبر نوری متمرکز نمایند. تولید کننده سیگنال در دو نوع LED و لیزر می باشد که نوع لیزری دارای توان بیشتری بوده و در ضمن گران تر نیز می باشد.

fiber glass optics

اشنایدر الکتریک تمام انرژی خود را صرف کرد تا بهترین محصولات شبکه را در سری اکتاسی به جهانیان معرفی کند، اشنایدر الکتریک با خرید کمپانی  LexCom  و   Infraplus و با هماهنگی کامل توانست کابل Cat7a را در سری اکتاسی جا داده و محصولی فراتر از نیاز شبکه های عادی را به بازار رقابت عرضه کند.

کابل اشنایدر اکتاسی cat7a

اترنت یکی از متداول ترین از معماری های شبکه بوده كه با استفاده از چندین پروتوکل و استاندارد، تنظیمات بستر شبكه و همچنین رد وبدل کردن دیتا در شبكه را قانونمند ميكند. به عبارتی دیگر اترنت با ارائه مجموعه ای از استانداردها و محدوديت ها در استفاده از تجهيزات، اتصالات، پهناي باند و... تمام اجزاء شبكه را با هم هماهنگ مي كند.

IEEE logo

روشهای سنتی مدیریت شبکه تنها بخشی از نظم را در شبکه های ساخت یافته فراهم میکند امروزه فن آوری اطلاعات در سطح پیشرفته خود باید به سرعت پاسخگوی کاربران و مدیران شبکه باشد و در واقع به بخش حیاطی شرکت تبدیل شده است. گاهی قطع شدن یک پچ کورد در دیتا سنترها توسط اشخاص غیر متخصص میتواند مشکلات زیادی را برای شبکه ایجاد کند و عیب یابی این مسئله میتواند بسیار پیچیده و زمان بر باشد. 

patch cord dc

واحد سنجش قطر سیم مسی یا AWG که مخفف عبارت American Wire Gage که این واحد طبق استانداردسازی بین المللی ایالات متحده آمریکا تنظیم شده است.

cable

لازم به ذکر است که هر چه عدد AWG کوچکتر باشد قطر سیم مسی بیشتر است و هر چه عدد AWG کمتر باشد قطر سیم کمتر خواهد بود برای مثال یک کابل CAT5E با عدد AWG 24 و کابل CAT6 با عدد AWG 23 می باشد. در اینجا واضح است که کابل CAT6 با قطر سیم مسی بیشتری تولید می گردد بنابر این در واحد AWG از عدد کمتری برخوردار است.

كيستون هاي یک پارچه S-One براي نصب سريعتر و مطمئن تر

كيستون S-One به دليل نداشتن قسمت های جداگانه و مزايايي چون کوچکی ابعاد، كارايي بالا، راحتي در نصب و كاهش زمان نصب تا 50% علاقه مندان به کار بادقت و زیبا را به سمت خود جذب کرده.
اين كيستون به صورت باز شده و آماده جهت نصب به مشتريان ارايه مي گردد. و كافي است كابل را در وسط ورودی كابل U شكل آن قرار دهيد.

s one keystone actassi schneider 003

نحوه نامگذاری کابل های شیلد دار به این شکل است که در تصویر میبینید  دو حرف در قبل از اسلش و سه حرف بعد از اسلش دو حرف قبل نشانه ای برای پوشش مسی بافتی (شیلد) و یا فویل و یا هر دو بر روی تمامی زوج های کابل است.

 نامگذاری کابل های شبکه

NEXT به معني Near end crosstalk1 است. NEXT بيانگر مقدار انرژي نشتي زوج سيمي به زوج سيم مجاور است. با احتساب چهار زوج، شش حالت القاي انرژي وجود دارد. Near end از آن جهت خوانده مي شود كه دقيقاً روي زوج كناري زوج فرستنده اندازه گيري مي شود، جايي كه Crosstalk بيشترين مقدار خود را دارد.

net concepts 001

کمپانی فلوک نتورک fluke networks کابلهای مختلفی را با دستگاه تست خود مورد بررسی قرار میدهد و بعد از دریافت نتیجه مطلوب نام کابل و کمپانی مربوطه را در دستگاه خود ثبت میکند.

کمپانی فلوک نتورک پس از دستگاه DTX-1800 دستگاه DSX-5000 را وارد بازار کرد تا بتواند تمامی محصولات از جمله کابلهای 10G را که دارارای پهنای باند بیشتر از 500 مگاهرتر میباشد و مربوط به کابل های Cat6A و Cat7 و Cat7A میباشد را مورد تایید قرار دهد.


fluke testing schneider

اکتاسی(Actassi) با معرفی کابلی جدید با ایجاد یک ساختار متفاوت توانسته است میزان مشکلات کابل را در تست کاهش دهد. این مدل کابل که دارای ثبت اختراع نیز میباشد عملکرد متفاوتی را در نحوه جابجایی دیتا در کابل فراهم کرده است .
اگر با دقت به فیلر وسط کابل توجه کنید میتوانید شکل دو حرف ” f ” را در این کابل ببینید.

f2 cable actassi

tick ایجاد بازدهی بالاتر در شبکه های افقی.
tick ثبت اختراع جدید و تحولی در تولید کابل مسی.
tick برتری اشنایدر الکتریک در محصولات سری اکتاسی.
tickاطمینان، کارآمدی، و توان بالا را در کنار شبکه خود حس کنید.

f2 cable schneider actassi sliced

متن فوق بازنویس قسمتی از سایت اشنایدر الکتریک می باشد:

اکتاسی رنج مدرن و فراگیر اشنایدر الکتریک برای کار در زمینه شبکه های ساخت یافته می باشد، این محصولات برای استفاده در سازمانهای بزرگ و دیتاسنتر ها پیشنهاد می گردد.

لوگوی اشنایدر اکتاسی

cat6a001

حجم دیتای دیجیتالی که امروزه ما انسانها در عرض 7 روز تولید می کنیم برابر است با حجم دیتای تولید شده در کل سال 2002 میلادی. با این حجم دیتا و سرعت و شتاب افزایش آن در آینده نزدیک طبق پیش بینی ها این حجم دیتا خیال کاهش ندارد.